V včerajšnjem sončnem popoldnevu je v šolskih jedilnici potekal Pomladni bazar, na katerem so edinstvene in raznolike izdelke na stojnicah razpostavile vse oddelčne skupnosti matične šole v Radečah, manjkal pa ni niti ustvarjalni pridih Podružnične šole Svibno. Dogodek je v sodelovanju s Svetom staršev OŠ Radeče in pedagoškimi delavci in delavkami organiziral Šolski sklad Osnovne šole Radeče, z jasno določenim namenom: za pomoč socialno šibkim učencem ter nakup in (so)financiranje nadstandardne opreme in nadstandardnih programov, ki niso sestavina izobraževalnega programa in ki niso financirani iz javnih sredstev.

Na vsaki stojnici je udeležence pozdravila dvojica pedagoški delavec OŠ Radeče in predstavnik v Svetu staršev OŠ Radeče, najdlje pa so vsak na svoji "domači" (razredni) stojnici seveda zadržali starši in učenci, ki so si z zanimanjem ogledovali izdelke in ugotavljali avtorstvo.

Bera izdelkov je bila resnično pisana: dekorativni izdelki za dom, praktični pripomočki za vsakdanje življenje, v lične kozarčke posajene okrasne rastline in dišavnice, manjkalo ni niti sladkih dobrot in denimo pokovke v unikatno izdelani embalaži - zajčku, za vse tiste, ki so med pohajkovanjem skozi razstavljeno postali žejni, pa so poskrbeli na stojnici z limonado.

Dogodek je bila po dolgem času prijetna priložnost, da so se otroci, starši in strokovni delavci srečali tudi v nekoliko bolj sproščenem vzdušju, predvsem pa z dobrim namenom, saj bodo vsa zbrana sredstva, prostovoljni prispevki, ki so jih v posebej za to priložnost izdelane hranilnike vlagali učenci ter njihove mame in očetje, šla nazaj otrokom in za otroke.

Ob tem je Mojca Dragar, predsednica upravnega odbora Šolskega sklada OŠ Radeče, dejala: "Vsem staršem, ki ste se odzvali našemu vabilu na Pomladni bazar, se najlepše zahvaljujem. Prav tako iskrena hvala učencem, učiteljem in predstavnikom Sveta staršev, ki ste si vzeli čas in pokazali, da skupaj zmoremo veliko. Zbrali smo 1.736,62 €. Želim si, da bi bili tudi v bodoče uspešni pri zbiranju sredstev, saj bomo na ta način prispevali k zviševanju standarda pouka na naši šoli. Pripravljenost za sodelovanje in podpora za izvajanje nadstandardnih dejavnosti našim učencem veliko pomeni.
Naj zaključim zahvalo s sledečo mislijo: Vsakdo potrebuje druge ljudi, ki mu bodo pomagali uresničiti sanje. Vsi potrebujemo drug drugega. (Jim Rohn)"

V skladu s 145. členom ZOFVI je radeška šola 30. septembra 2008 ustanovila šolski sklad, katerega namen je

  • pomoč socialno šibkim učencem,
  • raziskovalna dejavnost na šoli,
  • pomoč nadarjenim učencem po posameznih področjih in
  • financiranje dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa, oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev (izleti, tabori, udeležba na tekmovanjih, lutkovne in gledališke predstave, okrogle mize, sodelovanje v projektih …), da bi bil le-ta dostopen čim večjemu številu učencev,
  • nakup nadstandardne opreme (didaktična sredstva in pripomočki, različna igrala, avdio-video oprema),
  • zviševanje standarda pouka in podobno.

Ravnateljica javnega zavoda OŠ Marjana Nemca Radeče je z izvedbo ravno tako zadovoljna; Jana Wetz je pripomnila še: "Prav veseli smo, da nam je končno uspelo izpeljati bazar, saj se je neizvedena zadeva vila že od preteklega leta, ko nam je epidemija prekrižala poti. Po dolgem času je bilo prav prijetno videti otroke, starše in z njimi pokramljati v živo. V šoli smo vsi skupaj iskali rešitve za izvedbo tega dne, za kar se na koncu izkazalo, da smo ubrali pravo pot," in dodala, da bodo sredstva v prvi vrsti namenjena socialno šibkejšim.

Preberite še več člankov - Javni zavodi

Radeče precepljene NAD slovenskim povprečjem

S tem, ko je Vlada napovedala in s sredo tudi v praksi začela z uveljavitvijo zaostrenih ukrepov, se je zanimanje za cepljenje povečalo. V Cepilnem centru Zdravstvenega doma Radeče so v začetku tega...

Slavnostna seja s podelitvijo priznanj

Natanko pred tednom dni je v Domu kulture Radeče potekala vsakoletna slavnostna seja Občinskega sveta Občine Radeče, na kateri se izvede podelitev priznanj ocenjevanja "Najlepša KS, mesto in...

V Laškem je ZD Radeče prejel certifikat

Po poročanju Ekvilib Inštituta so na prvi delovni dan tega tedna v Laškem slavnostno podelili pristopne certifikate Družbeno odgovoren delodajalec, katere je prejelo 62 podjetij in organizacij, med...

Šola išče kader za Cicibanove urice na Svibnem

Javni zavod Osnovna šola Marjana Nemca Radeče je preko Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje objavil potrebo za zasedbo delovnega mesta "vzgojitelj za izvajanje Cicibanovih uric v PŠ Svibno"...

Nič več v knjižnico brez PCT-ja

Knjižnica Laško, pod okrilje katere spada tudi Knjižnica Radeče, je danes objavila, da od danes, ponedeljka, 13. septembra, v celoti velja Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti,...

Kako učenci in starši vidijo prehrano v radeški šoli

V javnem zavodu Osnovna šola Marjana Nemca Radeče so v izpolnjevanje ponudili anketo o prehrani - učencem in njihovim starše. V šolskem letu 2020/21 jo je izpolnilo 148 učencev ter 179 staršev....

Pot do knjižnice, ploščadi med bloki in banke bo ...

Z včerajšnjim dnem so se začela prva dela, ob koncu katerih bo olepšano podobo in predvsem bolj varno gibanje dobil obljuden košček v samem centru mesta, skozi katerega se nemalokrat sprehodijo...

Iskan poklic ta hip: kuhar v radeški šoli

Na spletnih straneh Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje je moč razbrati, da javni zavod Osnovna šola Marjana Nemca išče kuharja IV M/Ž za pripravo in razdelitev obrokov, čiščenje kuhinje in...

Z gozdno terapijo začeli občinski praznik

Na Magolniku je v zadnjo avgustovsko nedeljo potekala Gozdna terapija, ki je poleg zanimive tematske novosti v našem prostoru predstavljala tudi prvo izmed številnih prireditev, ki bodo izvedene v...

Dobrodošlica za prvi šolski dan in novost v Svibnem

Današnji dan je bil za učence, ki so po dveh mesecih znova prišli v šolo, vesel in poln pričakovanj, posebej pa je bilo slovesno za prvošolce - 24 jih je prvič prestopilo šolski prag na matični...

Juhuhu, novo vrtčevsko leto (je že skoraj) tu!

Vodstveni in strokovni delavci vrtca bodo v prihodnjem tednu izvedli srečanje enega od staršev z obema strokovnima delavcema (vodjo oddelka vzgojitelj-em/-ico in pomočni-co/-kom vzgojitelja oz...

Še nedavno travnik, že kmalu prenočitvene kapacitete

Turistični objekti – ribiška vas znotraj operacije Po-Savski rečni turizem , ki poteka pod okriljem LAS Posavje, vse bolj dobivajo podobo majhne bivalne skupnosti. Pod investicijo, ki zajema...

Sedaj gre zares: začnejo v ponedeljek!

Tekom današnjega dne so okrog naše javne zdravstvene ustanove razporedili in pritrdili delovni oder, saj se z novim delovnim tednom obeta začetek obširnih del. Na Zdravstvenem domu Radeče bodo...

Na voljo trije dnevi za prijavo za službo

Na spletni strani državne uprave so danes objavili razpis za zasedbo delovnega mesta "višji svetovalec - pedagog v Prevzgojnem domu Radeče." Prednost pri izbiri bodo imeli kandidati z delovnimi...

Išče se učitelj razrednega pouka - razrednik

Včeraj je javni zavod Osnovna šola Marjana Nemca Radeče objavil prosto delovno mesto "učitelj razrednega pouka - razrednik m/ž" . Nova delovna moč bo imela sklenjeno pogodbo o zaposlitvi z...

Zdravstvena ustanova nudi 6-mesečno pripravništvo

Zdravstveni dom Radeče je v 2. avgusta preko Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje objavil razpis dveh prostih delovnih mest, na osnovi katerih bosta pol-letno zaposlitev dobili srednja...

Zaposlitveni razpis v teku: Drugi učitelj v prvem razredu

Osnovna šola Marjana Nemca Radeče je v petek objavila prosto delovno mestu na Zavodu Republike Slovenije - iščejo "Drugega učitelja v 1. razredu (Podružnična šola Svibno) (m/ž)" za izvajanje priprav...

Kdo bo nov, začasni učitelj petja?

Javni zavod Glasbena šola Laško-Radeče išče sodelavca za poučevanje učencev pri predmetu "petje". Gre za zaposlitev za določen čas, do vrnitve začasno odsotne delavke (predvidoma januar 2022),...