Nik Strnad, učenec diatonične harmonike pod mentorstvom B.Razborška

V glasbenih šolah poteka pouk na daljavo od 19. oktobra 2020 dalje. Epidemija je tudi glasbenike iz šolskega prostora preusmerila in prikovala pred računalnike. A tudi pri tovrstnem načinu dela ostaja njihov cilj ohraniti  kontinuiteto dela z učenci in strmeti k njihovemu učnemu napredku. H kakovosti poučevanja na daljavo pa doprinese tudi usklajena časovna organiziranost družine s šolskimi in drugimi dejavnostmi, medtem ko si vsi udeleženci pedagoškega procesa prizadevajo, da ohranjajo spoštljive komunikacijske odnose.

V nadaljevanju je objavljen prispevek, ki ga je za učence, učitelje, starše in pedagoge ter konec koncev vse občane, ki jim je področje glasbe in plesa ljubo, napisala ravnateljica Glasbene šole Laško-Radeče:

Na naši šoli  poteka pouk na daljavo v vseh petih programih, glasba - inštrumentalni pouk, predšolska glasbena vzgoja, glasbena in plesna pripravnica ter sodobni ples. Učenci se vključujejo v pouk na daljavo in izpolnjujejo svoje dolžnosti, vsak po svojih najboljših močeh. Učitelji strokovno podajamo učno snov  ter sprotno preverjamo in utrjujemo znanje učencev. Ugotavljamo, da so komunikacijske težave  pri delu na daljavo neizbežne, vendar jih uspešno premagujemo, tudi s pomočjo vas, spoštovani starši, ki nam pomagate pri vzpostavljanju IKT, spremljate napredek vaših otrok in nas podpirate.

Poleg poučevanja izvajamo tudi nastope, ki  jih pripravljamo v živo, preko spletne učilnice ali s pomočjo objavljenih posnetkov na različnih platformah. Vabimo vas k ogledu in poslušanju. Povezavo do nastopov najdete na naši spletni strani.

V zaključnem delu šolskega leta načrtujemo dejavnosti, ki bodo namenjene  vpisu novih kandidatov v mesecu maju. Vsako leto tako pripravimo Dan odprtih vrat za predšolske otroke in osnovnošolce, kjer jim predstavimo vse inštrumente, ki jih poučujemo, petje in ples. Za vse nove kandidate in njihove starše bomo na naših spletnih straneh objavili informativni vpisni kažipot. Razpis za vpis novih kandidatov bomo objavili na spletni strani šole, v medijih in na javnih plakatnih mestih, v obeh občinah (Laškem in Radečah).

Glasba in ples nas spremljata v vseh obdobjih našega življenja. Že v predšolskem obdobju lahko otroci začnejo obiskovati glasbeno šolo. V vseh nadaljnjih letih poteka šolanje sistematično, strokovno vodeno, učenci pa lahko napredujejo ter se razvijajo  v skladu s njihovimi glasbenimi in motoričnimi sposobnostmi.

Pouk inštrumenta poteka individualno, kar je specifično v našem šolskem sistemu. Med učencem in učiteljem se tako še bolj učinkovito vzpostavi neposreden proces dela. Delovanje javne glasbene šole v našem okolju, ki jo podpirata tudi obe občini ustanoviteljici omogoča, da imajo otroci priložnost, da se naučijo igrati na inštrumente, peti ali plesati. Starši in učitelji pa jih tako skupaj usmerjamo in skrbimo za njihov celostni razvoj.

Znanja, veščine in delovne navade, ki si jih učenci pridobijo skozi šolanje, pa lahko uporabijo v mnogih življenjskih situacijah in področjih delovanja, v dobrobit skupnosti. Širina našega dela se odraža tudi v vzgoji poslušalcev in gledalcev, ki si jih v dvoranah želimo vsi, tako ljubiteljski kot profesionalni inštrumentalisti, pevci ter plesalci.

Spoštovani, vabimo vas, da spremljate našo spletno stran www.gslasko-radece.si, kjer se boste lahko seznanili z aktualnimi informacijami in si ogledali katerega izmed spletnih nastopov.
 
                                                                               Rosana Jakšič, ravnateljica

Preberite še več člankov - Javni zavodi

1000. cepljena v Radečah je Sabina

V Zdravstvenem domu Radeče je danes v ozkem krogu potekala obeležitev prejema cepiva proti koronavirusu tisoče prejemnice, ki je sicer že prejšnji četrtek postala Sabina Aubelj. Tako so se v sejni...

Danes preizkus hoje na 2 kilometra

Zdravstveni dom Radeče organizira pri domačem stadionu brezplačen test telesne zmogljivosti, ki bo ob upoštevanju vseh ukrepov za preprečevanje širjenja korona-virusa, potekal DANES, 4. maja ob 11....

Po dveh ZOOM-izvedbah bo prva seja v 2021 "v živo"

To sredo je župan Občine Radeče Tomaž Režun sklical 14. redno sejo Občinskega sveta Občine Radeče, ki bo 5. maja potekala v radeškem hramu kulture, kjer so se občinski svetniki nazadnje sešli...

Radeška šola: odprta dva zaposlitvena razpisa

Na Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje so v petek objavili potrebo po zasedbi dveh delovnih mest, od katerih je eno za določen (do 31. avgusta letos), eno pa za nedoločen čas. Za obe se rok...

Opomnik: Danes ob 19h občinska proslava

Občina Radeče je v sodelovanju z Gledališkim društvom Radeče in Glasbeno šolo Laško-Radeče pripravila proslavo ob današnjem dnevu upora proti okupatorju in bližajočem se prazniku dela, 1. maju....

Odpadni papir pripeljite za radeško šolo

Kot so že pred časom napovedali devetošolci, v drugi polovici tega meseca zbirajo odpadni papir. V ta namen je od včeraj za šolo postavljen velik zelen zabojnik, občani pa smo vljudno naprošeni, da...

Prispeli prvi dohodninski svežnji s FURS-a

Finančna uprava Republike Slovenije je pred velikonočnimi prazniki odpremila prve svežnje informativnih izračunov dohodnine - te zavezanci lahko pričakujemo v svojih poštnih nabiralnikih danes in...

Veselje za dobrih tristo najmlajših

V tednu pred velikonočnimi prazniki so na vrata domov, kjer domujejo najmlajši občani občine Radeče, potrkali prijazni raznašalci daril, ki so v imenu Občine Radeče in velikonočnega zajčka,...

Odvoz po poletnem času

Vse tiste, ki koristijo storitev odvoza biorazgradljivih odpadkov po sistemu "od hiše do hiše", javno podjetje Komunala Radeče obvešča, da se odvoz biorazgradljivih odpadkov od preteklega...

Prevzgojni dom Radeče nudi službo

V ponedeljek je začel teči razpis Uprave Republike Slovenije za izvrševanje kazenskih sankcij - Prevzgojnega doma Radeče, po katerem zbirajo prijave kandidatov za zasedbo delovnega mesta "Vodja...

Dotrajano zamenjala nova ograja

Včeraj je javno podjetje Komunala Radeče zaključilo z deli, v sklopu katerih so blizu križišča, od koder pot vodi proti Starograjski ulici in proti Ulici Milana Majcna, zamenjali ograjo. Dosedanja...

Brezplačna hitra testiranja tega tedna

Zdravstveni dom Radeče je v današnjem jutru od 7.10 do 8.10 ure že izvedel brezplačne hitre teste, jih bo pa v tem tednu še tudi v sredo 17. marca in v petek 19. marca od 09.30 do 10.30 v COVID...

Dvema nudijo 6-mesečno pripravništvo

Zdravstveni dom Radeče je v začetku tega meseca preko Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje objavil razpis dveh prostih delovnih mest, na osnovi katerih bosta polletno zaposlitev dobili srednja...

Glas o Radečah v živo segel do kamniških koncev

Ob včerajšnjem dnevu žena, ko je bilo praznično tudi za celotno radeško prebivalstvo, saj je po dolgem času bilo spet možno posedeti na terasah gostinskih lokalov, je v pristanu ob Savi potekal...

Išče se pomočnik vzgojitelja predšolskih otrok

Do vrnitve začasno odsotnega delavca bo Osnovna šola Marjana Nemca Radeče zaposlila pomočnika vzgojitelja predšolskih otrok, za kar je zahtevana srednja splošna/strokovna izobrazba ter izpolnjevanje...

Nova zobozdravstvena ambulanta

Uporabnike zobozdravstvenih storitev je naša javna zdravstvena ustanova obvestila, da je s ponedeljkom, 1. marcem pričela v Zdravstvenem domu Radeče z delovanjem nova zobozdravstvena ambulanta....

Prvi zdravstveni zavod v Sloveniji s certifikatom

Zdravstveni dom Radeče je prvi zdravstveni zavod v Sloveniji, ki je prejel pristopni certifikat Družbeno odgovoren delodajalec. Ekvilib Inštitut, ki je s partnerji GZS, ZDS in ZSSS nosilec...

Ste vedeli za "nov" fitnes na prostem?

S skupnim posavskim projektom Mar nam je za skupnost so Radeče so v okviru projekta pridobile fitnes napravi na prostem. S projektom, sofinanciranim iz Evropskega sklada za regionalni razvoj, so...