V začetku meseca decembra so v dvorani Prosvetnega doma Vrhovo pripravili že tretjo delavnico v nizu delavnic, ki jih vrhovško prosvetno društvo pripravlja ob raznih dogodkih. Tako so letos za otroke pripravili velikonočne delavnice, v oktobru so izrezovali buče, ob zaključku leta pa izvedli delavnice, kjer so otroci in starši izdelovali čestitke. Vse delavnice so dobro obiskane, je v zapisu, ki ga berete izpostavila predsednica PD Vrhovo Andreja Burkelc Klajn in dodala, da je namen delavnic tudi druženje.

Tako je nadaljevala:

Vemo, da otroci velik del dneva prebijejo v vrtcu ali šoli, popoldne pa ima vsak otrok veliko, mogoče preveč obšolskih dejavnosti. Za druženje s sokrajani ne ostane veliko časa. Zato je naš namen, da se v dvorani srečajo majhni in večji otroci, se poigrajo in iz delavnic odnesejo tudi kakšna nova znanja.

V letu 2023 bomo z delavnicami nadaljevali, mogoče jih bomo še obogatili in naša želja je, da privabimo še več otrok. Naj na koncu še dodamo, da so delavnice brezplačne, vodijo jih naše članice, katerim se še posebej zahvaljujemo.

Druženja v decembru smo nadaljevali in sicer so vsa tri delujoča društva iz Vrhovega pripravila PREDNOVOLETNO SREČANJE za krajane KS Vrhovo. Poskrbeli smo za hrano in pijačo, za dobro razpoloženje pa smo poskrbeli kar vsi prisotni. Nad obiskom sicer organizatorji nismo bili zelo zadovoljni, vabimo vse, ki vas letos ni bilo, da se nam v letu 2023 pridružite.

December pa je tudi mesec treh dobrih mož. Miklavž se je v spremstvu parkljev in angelov že sprehodil po Vrhovem, Božiček hodi naokrog v teh dneh, dedek Mraz pa se bo ustavil pri nas prvič v petek, ko bo obiskal otroke zaposlenih na Komunali v Radečah, v torek, 27.12.2022 ob 16.30 pa se bo v Vrhovo vrnil, ker mora obiskati in obdariti tudi vrhovške otroke.

Obakrat bodo dedka Mraza in otroke razveselili igralci otroške gledališke skupine iz Vrhovega, ki bodo na malo drugače način prikazali predstavo Bi se gnetli na tej metli. Z likovnimi deli je predstavo obogatila Leja Povšič, ki živi in ustvarja na Logu pri Vrhovem, sicer pa obiskuje osnovno šolo v Radečah. Lepo se ji zahvaljujemo.

Da nam bo v dvorani lepo in predvsem toplo, pa se zahvaljujemo gospodu županu, Tomažu Režunu, ki je prisluhnil naši dolgoletni želji in nam s pripravo in izvedbo projekta, ter seveda s finančnimi sredstvi pomagal pri obnovi našega prosvetno gasilskega doma. Prosvetno društvo samo namreč ni sposobno financirati tako velikega projekta.

Na koncu prispevka o decembrskih dogodkih v Vrhovem, se zahvaljujemo vsem, ki pomagate, da Prosvetno društvo v Vrhovem deluje in da bo delovalo še naprej. Zahvaljujemo se tudi vsem članom, ki gostujete po gledaliških odrih po Sloveniji in s tem širite dober glas o našem društvu.

Srečno in zdravo vsem!

Andreja Burkelc Klajn s sodelavci

 

Preberite še več člankov - Društva

Štiri tisočake namenili humanitarcem

Izteka se rok za prijavo na razpis za sofinanciranje letnih programov in projektov organizacij na področju socialnih in humanitarnih dejavnosti s strani Občine Radeče. Okvirno je za ta namen na...

Podprli bodo mlade glasbenike, športnike, ...

Rotary klub Sevnica je razpisal priložnost za podelitev enoletne štipendije v obliki finančne podpore mladim talentiranim posameznikom iz lokalne skupnosti, v kateri deluje klub, to sta območju...

Stanetovega pohoda na Lovrenc to soboto NE BO!

Iz Prosvetnega društva Vrhovo so sporočili, da napovedanega 17. Stanetovega pohoda na Lovrenc v soboto, 20. aprila 2024 ne bodo izvedli, saj vremenska napoved ni na njihovi strani. Prav za cel...

Podali so se na pohodniško druženje - kjer so plavali!

V Društvu invalidov Radeče so se, ko se je že nekoliko otoplilo, odločili, da gredo malo po svoje in se v tednu, ko so se velikonočni prazniki zaključili, podali v Terme Paradiso. 5. aprila 2024 so...

Delovni obisk vodstva Združenja diabetikov celjske regije v Radečah

Na deževen, nato pa kar zasnežen torek, 16. aprila 2024 je širše vodstvo Združenja diabetikov celjske regije s predsednikom Francem Turnškom na čelu, obiskalo Občino Radeče. Združenje diabetikov...

Vrhovčani vabijo na Stanetov pohod na Lovrenc

Prosvetno društvo Vrhovo vabi k udeležbi na Stanetovem pohodu, na katerem bo pot vodila od Vrhovega pa do botaničnega bisera - Lovrenca. Stane Martinšek, po katerem je pohod poimenovan, je bil...

Vrhovčani JUTRI vabijo k ustvarjanju dekoracije

Prosvetno društvo Vrhovo vabi JUTRI, v soboto 23. marca 2024 ob 16. uri na velikonočno delavnico, kamor ste vabljeni otroci in odrasli, ki bi si želeli ustvariti edinstveno dekoracijo pred...

Redni letni zbor članov najbolj številčnega društva v občini Radeče

Minuli torek je Društvo upokojencev Radeče v Domu kulture Radeče na njihov tradicionalni dan - Jožefovo pripravilo redni letni občni zbor. Uvodno besedo je imel predsednik Andrej Hrup , nato pa je...

Danes Jutranjke praznujejo 5 let!

Prav danes, na prvi pomladni dan, pet let delovanja obeležujejo Jutranjke . Jutranjke so skupina Radečank, ki se vsako jutro redno udeležujejo telovadnega srečanja po vzoru tisočerih gibov tekom...

PGD Svibno: preden se izteče 40.leto, še veselica in nov kombi!

Na pustno soboto 2024 je Prostovoljno gasilsko društvo Svibno v telovadnici Podružnične šole Svibno pripravilo njihov redni letni občni zbor, na katerem so pregledali delo leta 2023 in si začrtali...

Osem radeških markacistov vestno skrbi za planinske poti

Preteklo nedeljo je v prostorih gasilskega doma PGD Krško v starem mestnem jedru Krškega potekal 25. shod markacistov, združenih v meddruštveni odbor Zasavje - Posavje, dan pred tem pa je Planinsko...

Nitke in njihova 9. samostojna razstava v domačih Radečah

Prvega marca je klekljarska skupina Nitke v domači knjižnici postavila na ogled njihove unikatne izdelke pod delovnim naslovom "Ko kleklji zapojejo". Uvodne besede je zbranim namenila knjižničarka...

V soboto prireditev v čast ženam, moškim in materam

Kot je v Vrhovem že tradicija, bodo v tamkajšnjem domu prosvete pripravili prireditev, na kateri v šopek pozornosti za krajane povežejo vse tri "praznike": petkov dan žena, dan mučenikov in...

V teku tečaj za nižje gasilske častnike

Na Jagnjenici poteka skladno z letnim načrtom usposabljanja gasilcev za leto 2024 v Gasilski zvezi (GZ) Radeče tečaj za vodje enot in pridobitev čina "nižji gasilski častnik." Po uspešno opravljenem...

Posvet gasilk v Radmirju pri Ljubnem ob Savinji

PGD Radmirje blizu Ljubnega ob Savinji je prvo februarsko soboto gostilo posvet gasilk dveh regij - po lanskoletni izvedbi posveta v domeni celjske regije v Laškem, je organizacijo letos prevzela...

Na pustno soboto povorka skozi Radeče in rajanje

Društvo prijateljev mladine Radeče je danes priredilo pustovanje, katerega so se udeležile otroške in odrasle pustne šeme. Zbrale so se ob 15. uri pri Domu Pihalnega orkestra radeških papirničarjev,...

VABILO: Pohod po Zasavski planinski poti (Čebine-Čemšenik)

Meddruštveni odbor planinskih društev Zasavja, kamor spada tudi Planinsko društvo Radeče, bo na pobudo PD Lisca Sevnica organiziral skupni pohod po ZASAVSKI PLANINSKI POTI, ki bo v soboto 17....

Radeški gasilci posredovali na 58 intervencijah, opravili tudi preko 400 ur požarnega varovanja

Minulo soboto je Prostovoljno gasilsko društvo Radeče izvedlo svoj 152. redni letni občni zbor, na katerem so se zbrani seznanili z opravljenim delom in izvedenimi aktivnostmi izteklega leta in...