V začetku meseca decembra so v dvorani Prosvetnega doma Vrhovo pripravili že tretjo delavnico v nizu delavnic, ki jih vrhovško prosvetno društvo pripravlja ob raznih dogodkih. Tako so letos za otroke pripravili velikonočne delavnice, v oktobru so izrezovali buče, ob zaključku leta pa izvedli delavnice, kjer so otroci in starši izdelovali čestitke. Vse delavnice so dobro obiskane, je v zapisu, ki ga berete izpostavila predsednica PD Vrhovo Andreja Burkelc Klajn in dodala, da je namen delavnic tudi druženje.

Tako je nadaljevala:

Vemo, da otroci velik del dneva prebijejo v vrtcu ali šoli, popoldne pa ima vsak otrok veliko, mogoče preveč obšolskih dejavnosti. Za druženje s sokrajani ne ostane veliko časa. Zato je naš namen, da se v dvorani srečajo majhni in večji otroci, se poigrajo in iz delavnic odnesejo tudi kakšna nova znanja.

V letu 2023 bomo z delavnicami nadaljevali, mogoče jih bomo še obogatili in naša želja je, da privabimo še več otrok. Naj na koncu še dodamo, da so delavnice brezplačne, vodijo jih naše članice, katerim se še posebej zahvaljujemo.

Druženja v decembru smo nadaljevali in sicer so vsa tri delujoča društva iz Vrhovega pripravila PREDNOVOLETNO SREČANJE za krajane KS Vrhovo. Poskrbeli smo za hrano in pijačo, za dobro razpoloženje pa smo poskrbeli kar vsi prisotni. Nad obiskom sicer organizatorji nismo bili zelo zadovoljni, vabimo vse, ki vas letos ni bilo, da se nam v letu 2023 pridružite.

December pa je tudi mesec treh dobrih mož. Miklavž se je v spremstvu parkljev in angelov že sprehodil po Vrhovem, Božiček hodi naokrog v teh dneh, dedek Mraz pa se bo ustavil pri nas prvič v petek, ko bo obiskal otroke zaposlenih na Komunali v Radečah, v torek, 27.12.2022 ob 16.30 pa se bo v Vrhovo vrnil, ker mora obiskati in obdariti tudi vrhovške otroke.

Obakrat bodo dedka Mraza in otroke razveselili igralci otroške gledališke skupine iz Vrhovega, ki bodo na malo drugače način prikazali predstavo Bi se gnetli na tej metli. Z likovnimi deli je predstavo obogatila Leja Povšič, ki živi in ustvarja na Logu pri Vrhovem, sicer pa obiskuje osnovno šolo v Radečah. Lepo se ji zahvaljujemo.

Da nam bo v dvorani lepo in predvsem toplo, pa se zahvaljujemo gospodu županu, Tomažu Režunu, ki je prisluhnil naši dolgoletni želji in nam s pripravo in izvedbo projekta, ter seveda s finančnimi sredstvi pomagal pri obnovi našega prosvetno gasilskega doma. Prosvetno društvo samo namreč ni sposobno financirati tako velikega projekta.

Na koncu prispevka o decembrskih dogodkih v Vrhovem, se zahvaljujemo vsem, ki pomagate, da Prosvetno društvo v Vrhovem deluje in da bo delovalo še naprej. Zahvaljujemo se tudi vsem članom, ki gostujete po gledaliških odrih po Sloveniji in s tem širite dober glas o našem društvu.

Srečno in zdravo vsem!

Andreja Burkelc Klajn s sodelavci

 

Preberite še več člankov - Društva

9 radeških gasilcev na 9. tehničnem dnevu v Laškem

Minulo soboto je v Laškem, na parkirišču pri tamkajšnjem kulturnem centru, potekal Technical day - tehnični dan, ki ga Gasilska zveza Laško prireja vsako leto vse od leta 2013 v luči medsebojnega...

Gasilska zveza Radeče z novima dvema gasilskima častnikoma

Z zaključnimi izpitnim delom praktičnega prikaza znanja, katerega sva poveljnik PGD Radeče Janez Sonc in predsednica komisije za delo s članicami v PGD Radeče Doroteja Jazbec usvajala v sklopu...

Znano je: 20. maja se kuhajo juhe!

Iz Prosvetnega društva Vrhovo so napovedali, da bodo še v tem tednu naokrog zaokrožila vabila prav vsem društvom v radeški občini, saj se 20. maja obeta letošnji festival slovenske goveje juhe v...

VABILO: V soboto bo 16. Stanetov pohod

Prosvetno društvo Vrhovo bo v soboto, 22. aprila, izvedlo Stanetov pohod na Lovrenc. Stane Martinšek, po katerem je pohod poimenovan, je bil prijatelj, sovaščan in prizadeven član Prosvetnega...

Za gasilci PGD Radeče 13. intervencija letos

V včerajšnjem nedeljskem jutru je ob 8.18 na cesti na območju Hotemeža v občini Radeče, podrto drevo oviralo promet. Klic prijavitelja na 112 ter nato klic operaterja celjskega regijskega centra za...

Otroci navdušeni nad Zajčkovim popoldnevom

Minuli ponedeljek, na dela prost dan, ker ni bil povsem navaden dan, pač pa velikonočni ponedeljek, je Turistično društvo Radeče pripravilo lani prvič izvedeno Zajčkovo popoldne. Po tem, ko so že...

Tudi radeške gasilke na posvetu dveh regij v Laškem

Gasilska zveza Laško je gostila posvet gasilk celjske in savinjsko-šaleške regije. Tega obe regiji vključujeta v njun vsakokratni letni program dela in skladno z dogovorom posvet priredi vsakič...

Vina letnika 2022 vinogradnikov iz Zagrada ocenjena z odliko

Vinogradniško društvo Šentjanž že 26 let prireja letno ocenjevanje vin vinogradnikov društva Šentjanž. Letos je podelitev priznanj potekala 17. marca 2023 na občnem zboru društva v Šentjanžu. "Na...

150 gasilk na izobraževanju v Dekanih

V Dekanih je minulo soboto, 18. marca, potekalo izobraževanje za predsednice in namestnice predsednic komisij za delo s članicami v gasilskih regijah in v gasilskih zvezah; celjska gasilska regija...

Kulturno in zabavno na otvoritvi prenovljenega prosvetnega doma

V sobotnem zgodnjem večeru je v dvorani vrhovškega prosvetnega doma potekala prireditev, s katero so skozi dramsko uprizoritev, nagovore, glasbo in pogostitvijo obeležili marčevske praznične dni, od...

Priznanja planincem: Mariji ter Valentini, Danilu in Majdi

V včerajšnjem poznem dopoldnevu je v Gostilni Strnad potekal občni zbor Planinskega društva Radeče, katero je vstopilo v svoje 71. leto delovanja. Po tem, ko je več kot sto zbranih prisluhnili...

Vrhovčani vabijo: otvoritev prosvetnega doma in marčevski "prazniki"

V Prosvetnem društvu Vrhovo se bodo v soboto na način, ki je njim najbližji - kulturno navdahnjen - poveselili velike pridobitve, energetske sanacije njihovega doma, s katerim je stavba dvojno...

Radeški gasilci potrdili vodstvo za nov mandat

Sinoči je v prostorih Gostilne Strnad potekal 151. redni letni občni zbor PGD Radeče, po tem, ko so 149. in 150. izvedli v razmeram prilagojeni obliki - brez srečanja celotnega članstva. Na občnem...

Norčavo in zabavno bo tudi v Vrhovem: na pustno NEDELJO

"Bliža se najbolj vesel čas leta in po tradiciji vas vabimo v prosvetni dom Vrhovo," z obljubo, da bo nepozabno, vabijo iz Prosvetnega društva Vrhovo : "Pustne šeme na pustno nedeljo, 19. 2. 2023,...

DPM Radeče prireja pustno rajanje

Preden nastopi letošnji pust, ki ga v letu 2023 obeležujemo 21. februarja, torej čez dober teden dni, bo Društvo prijateljev mladine Radeče pripravilo tradicionalno otroško maškarado, ki bo v...

V 12 dneh februarja pet intervencij

Za operativnimi gasilci PGD Radeče je v še ne dveh tednih drugega koledarskega meseca tega leta že pet posredovanj. Za posledicami močnega vetra so 4. in 5. februarja intervenirali trikrat, v enem...

Ne kulturnikov ne obiskovalcev v Vrhovem ne bo več zeblo

"Verjamemo, da je že marsikateri občan v zimskih mesecih obiskal katero izmed prireditev v Prosvetnem domu Vrhovo. Videli ste kaj zanimivega, zeblo pa vas je vedno, kajne? Zeblo je tudi nas, ki v...

Svibno: sinoči je prišlo do dimniškega požara

Malce pred pol šesto uro zvečer je operater celjskega regijskega centra za obveščanje aktiviral svibensko in radeško gasilsko društvo, saj so v stanovanjski hiši zagorele saje, ki so pripeljale do...