Zanesenjaki, ki jih povezuje prizadevanje za prepoznavnost radeške občine na turističnem zemljevidu in priprava dogodkov, s katerimi opominjajo na že znan rek "Turizem smo ljudje." so z letom 2022 vstopili v njihovo jubilejno leto, kajti kot izhaja iz uradnih evidenc, je bilo 4. junija 1982  z vpisom v register društev ustanovljeno Turistično društvo Radeče, kar pomeni, da se letos veselijo njihove 40-letnice obstoja in delovanja.

Delovno predsedstvo letošnjega občnega zbora so sestavljali predsednik Ivan Ržen ter članici Tatjana Čeč in Slavi Hiršelj.

Izvedli so volitve in vodenje društva v novem mandatu znova zaupali njihovi dosedanji predsednici Mojci Sirk, prav tako so z glasovanjem potrdili, da ostajajo isti člani tudi v upravnem odboru društva, kar kaže na zadovoljstvo članov z vidika vodenja Turističnega društva Radeče.

Mojca Sirk je ob izkazanem zaupanju izrazila veselje, da so v društvu zadovoljni z njenim delom ter v tem duhu tudi nagovorila člane: "Hvala vsem vam za vnovično podporo in zaupanje, vemo pa vsi, da organizacija dogodkov in prireditev, ki se jih lotevamo, brez pomoči in sodelovanja vseh članov društva ne bi bila tako uspešna kot je in zato hvala vsem, ki pripomorete s svojim delom, navzočnostjo in prizadevnostjo, da naše društvo živi in se razvija".

Turistično društvo Radeče je 19. marca 2022 v prostorih AMD Radeče pripravilo redni letni občni zbor, katerega se je udeležilo 27 njihovih članov, med povabljenimi navzočimi pa sta bila tudi Dubravka Kalin (KTRC Radeče) in Jože Šušteršič (Planinsko društvo Radeče).

Prepoznavni po Pohodu z baklami, Noči čarovnic in Festivalu praženega krompirja; pripravljajo Zajčkovo popoldne

V preteklem obdobju so člani Turističnega društva Radeče izvedli nekaj odmevnih prireditev, kot so pohod z baklami, noč čarovnic, redno se tudi udeležujejo festivalov praženega krompirja.

K beri teh dogodkov so letos dodali še Zajčkovo popoldne, ki ga na velikonočni ponedeljek organizirajo pri Ribiškem domu na Hotemežu, želijo pa si tudi pripraviti prireditev v slogu odprte kuhinje v mesecu septembru, kamor načrtujejo povabiti gostince in zmagovalca Master chefa.

"Pražen krompir pa resda zaseda neko posebno mesto v našem društvu in v kolikor se letos ne bomo udeležili festivala praženega krompirja, si bomo prizadevali pripraviti prireditev praženega krompirja v Radečah, na kateri bi sodelovala še ostala društva in širša okolica izven občine," napoveduje Sirkova.

Tudi za letos imajo v planu dela zapisano še izvedbo Noči čarovnic (ta je v letu 2021 požela navdušenje med obiskovalci - preberi več) in decembrski pohod z baklami.

Želje z vidika društva pa so podobne kot v marsikateri drugi prostovoljni, neprofitni organizaciji: Pridobiti nove, predvsem mlajše člane in društveno mošnjo napolniti (tudi) s pridobljenimi donatorskimi sredstvi.

 

Preberite še več člankov - Društva

Tri posredovanja: Obrežje, Svibno, Radeče

Danes so bila na SPIN-u (sistem za poročanje o intervencijah) kar trikrat zabeležena posredovanja na območju radeške občine. Najprej se je malo pred 13. uro zgodil trk na Obrežju, nato so svibenski...

Pohod društva invalidov: Mimo žuboreče Sopote do Logarjeve koče

Za Društvom invalidov Radeče je v prvem tednu junija še tretje popoldansko pohodniško druženje - tokrat jih je pot vodila od izhodišča pri Stari šoli na Jagnjenici po dolini Sopote do Logarnice.

Z igrami, pico in sladoledom sklenili gasilski krožek

Prostovoljno gasilsko društvo Radeče je včeraj pripravilo še zadnje gasilske vaje, na katerih so se tekom celega leta od septembra pa do skoraj konca junija ob sredah srečevali mentorji gasilske...

Razlitje nevarne snovi v Močilnem, posredovali Celjani

V včerajšnjem nedeljskem popoldnevu so bili ob 16.01 aktivirani gasilci, da preprečijo onesnaževanje okolja. V naselju Močilno so namreč po podatkih SPIN-a iz vozila iztekale motorne tekočine po...

Prvič na Notranjsko, v soboto na Štajersko

Prvič po dveh letih zatišja tudi na področju potovanj so člani Turističnega društva Radeče , ki jim pohajkovanje že po imenu sodeč kar nekako pritiče, zavihali rokave ter se skupaj s člani Avto moto...

Meditirali v gozdu, zvečer pa si ogledovali zvezde

Sredi prireditev Tednov vseživljenjskega učenja se je znašel tudi vsakoletni Teden gozdov, v sklopu obeh velikih dogodkov pa so preteklo nedeljo popoldan udeleženci izvedli meditativni sprehod skozi...

Vrhovška župca: Slavila ekipa BAJ-BAJ (Vito, Marinka in Zlata)

Minulo soboto je v Vrhovem dišalo po juhi, ki je tradicionalno naša, nacionalna - goveja. Prosvetno društvo Vrhovo je v tesnem sodelovanju s PGD Vrhovo (soorganizatorji) in ob podpori domače...

Znano, kako močna bo konkurenca

Le še en dan nas loči od izvedbe 2. festivala slovenske goveje juhe, ki se ga organizatorji Prosvetno društvo Vrhovo in Prostovoljno gasilsko društvo Vrhovo že veselita. Po tem, ko so se ekipe, ki...

Zavzeti bralci iz Boštanja do starodobnikov in še Vrhovega na predstavo

Učence, ki so med šolskim letom pridno brali in tako opravili bralno značko, so v OŠ Boštanj prav posebej nagradili. Z avtobusom so se odpeljali v Radeče, nato pa v Vrhovo in preživeli, kot boste...

5. Zelemenjava hortikulturnic

Na Tržnici Radeče je minulo soboto Hortikulturno društvo Radeče pripravilo Zelemenjavo, na kateri so bile na voljo tako za menjavo kot tudi z vidika brezplačne izročitve sadike zelenjadnic, rož in...

2. pohod DI Radeče tokrat še vrtčevsko obarvan

Člani Društva invalidov Radeče, ki so 12. aprila uspešno izvedli svoj prvi pohod, so se v včerajšnjem popoldnevu polni zagona, ki ga te dni dodatno dviguje še prijetno toplo vreme, podali na njihov...

Spodbudno: Skoraj 30 bodočih gasilcev

V polnem zamahu je usvajanje novih, osnovnih znanj, ki jih bodo morali ponotranjiti tečajniki, ki opravljajo izobraževanje, po katerem bodo postali gasilci pripravniki. Udeleženih je 27 gasilcev in...

Vse nared za velik dogodek!

Prosvetno društvo Vrhovo in Prostovoljno gasilsko društvo Vrhovo že odštevata dneve do 2. Festivala slovenske goveje juhe, ki bo v soboto, 21. maja, od 13. ure dalje. Navzoče tekmovalce in gledalce...

Na razstavi Kruh, potice in kolači tudi Arnike s Svibna

Danes, v četrtek, 12. maja 2022, bo ob 19.00 v 2. nadstropju Posavskega muzeja Brežice odprtje etnološke razstave Kruh, potice in kolači. Razstavo bo predstavila njena avtorica Stanka Glogovič,...

Pogovorni večer s planinci: Kako se je gradila Zasavska koča

Ob 70-letnici Planinskega društva Radeče sta Knjižnica Radeče in Radeški utrip združila moči in stopila skupaj za namen izvedbe pogovornega večera, skozi katerega bo eden redkih, če ne kar edini še...

Goreli odpadki na deponiji na Hotemežu

Včeraj je ob 21.49 bilo aktivirano radeško in jagnjeniško operativno gasilstvo, ob tem, ko se je iznad deponije Hotemež dvigal steber ognja. Zagoreli so namreč mešani komunalni odpadki.

Obeležitev florjanovega v maju 2022

Da je med gasilci najbolj čislan in spoštovan svetnik katoliške cerkve - sv. Florjan ni potrebno posebej poudarjati. Po tem, ko so marsikje v zadnjih dveh letih bogoslužja v čast florjanovega bila...

Kaj Društvo invalidov Radeče pripravlja v maju?

Iz Društva invalidov Radeče so opomnili, da v tudi v tem mesecu nikakor ne bodo mirovali, pač pa v skladu s časovno razpoložljivostjo posameznikov in svojimi zmožnostmi aktivno krmarili skozi maj.