Na decembrski seji radeškega občinskega sveta je bila tik pred zaključkom srečanja izpostavljena zanimiva morebitna povezava, ki se je že začela nakazovati. Župan Občine Radeče Tomaž Režun je namreč prejel pismo kolega, prav tako župana - iz Turčije.
Režun je povedal, da je bil službeno tam, kjer se je med drugimi srečal z veleposlanikom Primožem Šeligo, slednji pa je predlagal povezavo s Slovenijo. "Sam pri tem nimam pomislekov, z županom mesta Trabzon sva si izmenjala kontaktne podatke, gre pa za mesto, ki je veliko kot približno pol Slovenije. Je pa to še daleč od kakšnega bratenja," je dejal prvi mož radeške občine in nadaljeval:" Menim, da se ne smemo zapirati v svoj krog, pač pa gledati širše."
Trabzon, ki se nahaja na zgodovinski Svileni cesti, je že iz preteklosti znan kot stičišče verstev, jezikov in kulture, predstavlja pa tudi trgovska vrata v Perzijo na jugovzhodu in Kavkaz na severovzhodu. Turčija, obmorska država, ki leži in v Evropi in v Aziji, sicer slovi po gojenju visoko kakovostnega bombaža (tudi surovina za izdelavo papirja) in številnih tekstilnih tovarnah.
Zametki sodelovanja so že na področju turizma
Marija Imperl, nekdanja dolgoletna direktorica KTRC Radeče in prav tako dolgoletna občinska svetnica je k temu dodala, da je KTRC Radeče pred leti že sodeloval v projektu, kjer so obelodanjali primere dobrih praks turizma na podeželju - tedaj so si v povezavi ob navzočnosti gorskega masiva prizadevali razvijati trajnostni turizem in "bili smo del te zgodbe, skupaj z Nemci, Čehi in Angleži."
Režun je občinske svetnike in svetnice povprašal, ali podpirajo nakazano povezavo in ob njihovi potrditvi povedal, da se bodo pogovori med državama, natančneje mestoma, postopno nadaljevali.